Autosedačka Romer Britax Kidfix SL SICT

21. prosince 2015 v 11:36 | Andrea |  Testované dětské potřeby
Adrianovi je sice teprve osm měsíců, ale autosedačka vajíčko (máme Maxi Cosi Cabriofix) už mu začala být malá. Tedy ještě by tam asi nějakou dobu být mohl, ale nechce. Už se mu tam prostě nelíbí a tak je tam naprosto nepříčetný. Protože autem jezdíme docela často, museli jsme tuto situaci urychleně řešit.
Zkusili jsme tedy Adriana posadit do Alexovy sedačky Maxi Cosi Tobi (9-18 kg). Změna jak mávnutím kouzelného proutku. Adrian má dost prostoru i výhled, je maximálně spokojený. Vše pozoruje a po chvíli jízdy usíná. Haleluja!
No ale kam teď s Alexem?
Následoval rychlý průzkum bezpečnostních testů autosedaček na váhu 15 kg a výše a studium recenzí. Favorit se objevil rychle - Römer Kidfix SL SICT.
Skladem na Feedo.cz. Minulý týden ve středu jsem sedačku objednala, ve čtvrtek mi bylo potvrzeno, že ji Feedo odesílá a v pátek už jsem ji měla doma! V takovou rychlost jsem v předvánočním čase ani nedoufala.
Takže teď se mohu pustit do takové rychlé recenze, ta pořádná přijde až časem, po dlouhodobějším používání.
Autosedačka je na první pohled moc pěkná a vypadá pohodlně, je dostatečně polstrovaná a hezky široká v oblasti sezení i zad, takže věřím, že tam může být dítě až do 36 kg. Je také docela lehká - to je příjemná změna po vláčení těžké sedačky Maxi Cosi Tobi. Je to samozřejmě dáno úplně jinou konstrukcí sedačky, nicméně na manipulaci je to prostě příjemnější :-)
Sedačka má isofixové úchyty, což rovněž vítám. Mám z toho lepší pocit, než kdyby ji měly držet jen pásy. A koneckoncům i v testech vychází uchycení na isofix bezpečněji, než jen na pásy. Přidělání na isofix bylo u této sedačky velmi jednoduché - stačilo zmáčknout tlačítko vpředu na sedačce a zatáhnout za dva úchyty zezadu, každý je z jedné strany. "Karabinka" na uchycení se tak vysunula na dostatečně dlouhém pásu, aby šla v pohadě zacvaknout na isofixová očka v autě. A autosedačka seděla jako přibitá!


Pak jsme ještě přimontovali SICT, to je taková plastová věcička, která se nacvakne na sedačku zboku na straně u dveří a funguje jako nárazník, nebo spíše tlumič nárazu. Pevně věřím že jeho funkcionalitu nikdy nevyzkoušíme :-)


Samotné upoutání dítěte se ukázalo rovněž jako velmi jednoduché, nebylo kde udělat chybu. A Alexovi se v sedačce evidentně sedí dobře, má tam dostatek místa a hlavně se poutá jako my, dospělí, takže si připadá důležitě :-)
Po pár jízdách se zdá, že se výběr povedl skvěle, oba kluci jsou v nových sedačkách moc spokojeni a já také, protože mi během jízdy nikdo neřve za hlavou :-)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama