Plenkové plavky T-tomi

9. listopadu 2015 v 21:32 | Andrea |  Testované dětské potřeby
S malým Alexem jsme absolvovali dva kurzy plavání. Jeden, když mu bylo 6 měsíců a druhý kolem jeho druhého roku.
Přišlo mi, že kurz plavání je pro dítě skvělý, naučí se nebát se vody, potápět, nějaké základy plavání atd. Zpětně se na to dívám tak, že takhle malé dítě zádný kurz nepotřebuje. Je to jen jedna z mnoha pastí na peníze maminek, které chtějí svým dětem dopřát co nejvíce. Cena okolo 400 Kč za lekci, která má obvykle 30-40 minut je opravdu dost šílená.
Ten první kurz Alexe alespoň trochu bavil, je totiž hrozný vodomil. Ale že by mu to něco zásadního přineslo si úplně nemyslím. Ten druhý kurz byl úplné fiasko. Alexe říkanky a organizované sbírání míčků ve vodě nebavilo, chtěl skákat a blbnout. Každá hodina skončila dříve nebo později řevem. Takže teď chodíme raději plavat sami, přemýšlím i o tom, že mu teď koupím permanentku do normálního bazénu a budeme chodit plavat pravidelně. A ve třech letech ho dám do kurzu, kde už se bude učit opravdu plavat.


Adrian o ty úvodní kurzy plavání přijde úplně. Nemohu si pomoct, ale opravdu si myslím, že jsou to vyhozené peníze. Nicméně v kurzech Alexem jsem se alespoň naučila nějaká cvičení, která mohu na Adrianovi praktikovat :-) Plavat ale budeme chodit sami. Bez čeho se ale neobejdeme, jsou plavky. Jednorázové plavky typu plenka mne moc neoslovily, jsou zbytečně drahé a pokud se s dítětem plave často, tak se opravdu hodně prodraží. Navíc je to nepraktické, pokud jedete třeba na dovolenou k vodě a musíte tak tahat spoustu plen navíc.
Takže už Alex měl normální plavky, tomu jsem vybrala tyto, neoprénové.


Jsou fajn, pěkně drží na těle, nesklouzávají. Osvědčily se i když do nich Alex vykonal potřebu, vše zůstalo uvnitř. Ale měly jednu nevýhodu a to asi jako každý neopren. Poměrně ztěžka se nandavají ale hlavně se strašně špatně sundavají z mokrého těla.
Pro Adriana jsem tedy chtěla zkusit něco jiného a objevila jsem tyto plavky značky T-Tomi. Tuto značku mám ráda, používám od nich osušky, kterého jsou opravdu výborné. Jejich hodnocení jsem sepsala zde. Plavky T-Tomi se prodávají ve třech veliksotech - S, M, L - velikosti se liší podle váhy dítěte. Já je objednívala když měl Adrian přes sedm kilo a tak jsem vybrala velikost M. Ta by nám měla vydržet až do 12 kg.
Plavky mají tvar plenky a i se jako plenky oblékají. Nastavení velikosti je velmi jednoduché - plavky mají tři řady cvočků a tak se prostě zapnou na daný cvoček podle potřeby.
Uvnitř plavek je praktická síťovina, která udrží, co má zůstat uvnitř a tak nemůže dojít ke znečištění vody.


Adrian má teď přes devět kilo a plavky mu perfektně sedí na prostřední cvoček. Krásně ho obepínají, dobře drží a přitom nezpůsobují žádné otlačeniny. No a hlavně mu moc sluší! :-)
Plavky už jsme vyzkoušeli i v bazénu a jsou opravdu moc prima. Nenacucávají se vodou a tudíž netěžknou jako jednorázové plenky, i mokré pěkně drží a dítě nijak neomezují v pohybu. A rychle schnou.
Pro chlapečky se plavky dělají v modré barvě, pro holčičky v růžové - jak jinak. Škoda, že nemají obecně výrobci dětského oblečení trochu větší fantazii, nebo možná spíše odvahu ve výběru barev.
Každopádně jsou ale plavky hezké, slušivé a hlavně funkční, za nás tedy velká spokojenost!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama