Park Mirakulum

5. října 2015 v 23:09 | Andrea |  Testované dětské atrakce
Dětský park Mirákulum jsme měli v merku už dlouho, ale pořád nějak nebyl čas. Tuto sobotu se konečně zadařilo a jelikož i vyšlo parádní počasí, strávili jsme tam skoro celý den.
Mirakulum se nachází v Milovicích, kde zabírá plochu deseti hektarů, což je opravdu hodně. My za celý den ani nedokázali všechny atrakce vyzkoušet. Vstupné 180 Kč (ve všední dny je to 120 Kč) na osobu sice na první pohled vypadá jako drahé, ale ve srovnání třeba s Fun parkem Žirafou, (které je za 250 Kč a nabízí toho výrazně méně) je to docela fajn. Děti do 90 cm výšky mají navíc vstup zdarma.
Co je ale opravdu super je to, že většina atrakcí je konstruována tak, aby unesla i dospělého, takže můžete na trampolínách, houpačkách i lanových centrech vyvádět s dětmi společně.


My hned na začátku zapadli do labyrintu podzemních chodeb, kde se dětem moc líbilo. Ale až napodruhé, když jsem s sebou vzala mobil a svítila baterkou. Když jsem se snažila to s nimi projít po tmě, z nějakého důvodu řvali :-)))


Lanové parky jsme si užili i my dospělí, Alex (2,5 roku) tam s námi ale nechtěl, bál se. Ty jsou tedy tak od věku 4-5 let.
Alex si to pak vynahradil na velké trampolíně v Zemi prasátka Pigyho, z té jsme ho nemohli hodinu sundat...

Všchny nás pak zaujala možnost projet se tankem a také vláčkem po úzkokolejné železnici do sousedního Tankodromu. Tam je zajímavá výstava vojenské techniky, kluci tam lezli po obrněných autech a moc se jim to líbilo. No a jízda BVP je fakt zážitek :-)


Viděli jsme i spoustu zvířátek, hezkým zážitkem byli velmi krotcí daňci, kteří u plotu "žebrali" o žaludy a děti je tak krmily z ruky. Ze spící lišky byl bohužel vidět jen ocas :-)


Pozitivním překvapením bylo v Mirakulu i jídlo, občerstvení na každém rohu, pestrý výber a velmi rozumné ceny (narozdíl třeba od pražské ZOO). Třeba 0,5 l malinovky za 20 Kč je super. A hotovky kolem 80-90 Kč také.

Již značně unavení jsme řádění v Mirakulu ukončili ve vodním světě, který je hned u vchodu/východu. Ten se otevíral teprve letos a opravdu se povedl. Spousta možností na vyhrátí si s vodním živlem - přehrady, pumpy, nádrže, kanály...děti byly jak u vytržení. Akorát by to bylo lepší v létě, kdy by tam děti mohly běhat bosé a klidně i v plavkách. Takhle jsme je po chvíli blbnutí musely celé převléknout a do auta šly v mokrých botách :-)


Mirakulum je tedy rozhodně parádní zážitek pro celou rodinu, navíc na čerstvém vzduchu s možností opravdu aktivního vyžití. Já nám tam pravděpodobně koupím na příští rok permanentku.
 


Komentáře

1 Dimek Dimek | 6. října 2015 v 10:55 | Reagovat

Společenské hry pro děti, ale i pro dospělé

http://www.detskeidoly.cz/katalog/spolecenske-hry

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama