Modelína pro malé výtvarníky

25. října 2015 v 10:39 | Markéta |  Testované hračky
Naše dvě děti (obě jsou pod hranicí tří let) rády výtvarničí… tedy oblibují zejména činnosti, které zanechávají nějaké viditelné stopy. Zajímají je voskovky, fixy - každý z nich má svůj blok a tam si často čmárají dle libosti. Zkoušeli jsme také prstové barvy, valného výsledku jsme nedosáhli… Zatím.
Jelikož jsou to děti dosti aktivní, snažíme se je udržet i u činností, kde se mohou realizovat, projevit své nadšení, ale tak nějak v klidu.

K sadám voskovek a jiných psacích potřeb jsme tedy zakoupili modelovací hmotu Play Doh. Na trhu je mnoho variant, většina z nich je určena k vyrábění "jídla" a věcí s ním souvisejících. Zajímavé jsou i různé formičky, auta či strojky na hmotu.

My jsme sáhly po jednoduchém balení s deseti kelímky různě barevné hmoty (cena 149 Kč). Možná by se tomu dalo říkat "začátečnická sada". Balení obsahuje 530 g hmoty. Podle výrobce (Hasbro) je hmota vhodná pro děti od 2 let. Chápu, že mladší děti by se mohly pokoušet hmotu sníst. Působí totiž docela lákavě. Barvy jsou většinou spíš hodně ostré až "jedovaté", ale každá barvička voní trochu jinak a nutno říct, že docela příjemně. Hmota je nezávadná, je vyrobena z pšenice, měla by být tedy pro děti bezpečná. Tím nijak nechci propagovat její konzumaci! :-)

S hmotou se pěkně pracuje, je měkoučká, krásně se od sebe odděluje, nelepí a nijak výrazně nešpiní. Alespoň ne tak, že by se nedaly zbytky po ní bez problémů vyčistit. Dobře se luxuje a smývá. V nějaké diskusi maminek jsem se dočetla, že hmota na vzduchu brzy vysychá. My s vysycháním hmoty zatím problém nemáme. Po každé takové kreativní chvilce vrátíme materiál do kelímku a pečlivě víčkem uzavřeme. Nenecháváme hmotu nikde dlouho na vzduchu. Zatím to není ani nijak žádoucí či žádané… Až si budou děti chtít své výtvory vystavovat, budeme se rozhlížet zřejmě po jiném materiálu, který bude trvanlivější. Prozatím stejně tvoří zvířátka či objekty nějaké zvíře připomínající převážně rodiče… a je to zajímavý trénink pro fantazii nás i dětí.
Zejména při debatách o tom, zda jsme právě vymodelovali prase či psa :-)
Momentálně Play Doh plně postačuje potřebám našich batolat. Mohou si tak v klidu procvičovat jemnou motoriku a trénovat na prstíky na vánoční pečení :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama