Lego Duplo Postav si zmrzlinu

29. října 2015 v 22:57 | Andrea |  Testované hračky
Pokud máte doma dítě ve věku 2-4 roky a nevíte, jaký dárek mu pořídit k vánocům, zpozorněte.
Právě jste ho totiž našli :-)
Jedná se stavebnici Lego Duplo, konkrétně sadu "Postav si zmrzlinu".
Kdo máte malé děti, určitě už alespoň jednu sadu Lego Duplo vlastníte. My také. Až doposud to byly samé vysloveně klučičí - policie, letadlo, auta a morky...Alex si s tím strašně vyhraje. Tedy ne že by něco stavěl z kostiček, to ho ještě moc nebere, ale ty dopravné prostředky, to je jeho. Pořád s nimi někde jezdí, dává do nich lego panáčky - řidiče, nebo nějaký náklad, parkuje je v garáži, tankuje atd.Před časem jsem objevila, že Lego dělá i počítačové hry pro nejmenší. Skvělý marketingový tah. Hry jsou moc pěkně udělané, ožívají na nich figurky a zvířátka známá ze stavebnic a děti musí plnit různé úkoly v rámci nějakého příběhu. Opravdu hezká hra je Lego Forrest a na druhém místě má Alex Lego Duplo Food. Tu si pouští na mém mobilu, většinou když jsme na nějaké delší cestě autem. Hru mám staženou a tak nepotřebuje připojení na internet, což je na cestích výhoda :-) Ve hře jde o to, obsloužit ve stánku s občerstvením požadavky zákazníků, kteří si přejí různé druhy zmrzliny. Dítě pak musí vybrat ty správné tvary a barvy jednotlivých kopečků a "nandat" je do kornoutku ve správném pořadí.
Takže hra je v podstatě i edukativní, což se mi líbí.


A protože Alexe to opravdu baví, řekla jsem si, že by ho to mohlo bavit i s pravým legem a začala hledat, jestli se opravdu vyrábí nějaká zmrzlinářská sada.
Vyrábí :-) Jmenuje se Postav si zmrzlinu a stojí kolem 350 Kč.
Takže už ji máme doma.


V krabici je celkem 24 dílků, z toho tři kornouty a šest velkých různobarevných kopečků. Dále klasické lego kostičky, které se používají jednak na upevnění kopečku na kornoutek a jednak se stavbě nanuků. Zmrzlinu je pak možné ozdobit i "šlehačkou" a "hroznem vína".


Alexe stavebnice nadchla okamžitě. Ještě v kuchyni jsme ji museli vybalit a hned začít stavět. Potřeboval trochu pomoci s vložením první kostičky dovnitř do kornoutku, pak už ale stavěl krásně sám. Kornoutky i kopečky jsou velké, takže s nimi dokáže pěkně pracovat i malé dítě. Alexe to bavilo dlouho, chvíli si hrál sám, pak ale chtěl, abych si také postavila svoji zmrzlinu a tu jsme si dávali vzájemně ochutnávat :-)


Stavebnici už máme doma druhý týden a Alex si s ní stále hraje každý den. Kostičky má v původní krabici, kterou pořád tahá s sebou, třeba i do postele. Tam si kostky před spaním vysype a staví. Nanuk ho moc nezajímá, ale kornoutkové zmrzliny vyrábí jak na běžícím pásu.

Nedávno u nás byla na návštěvě Alexova čtyřletá sestřenice. Myslela jsem, že už je na takovou stavebnici velká, ale ze zvědavosti jsem jí ji ukázala. A výsledek? Stavěla asi hodinu v kuse a k nepříliš velké radosti mého bratra pak kvůli ní odmítala odejít domů. A brácha musel také ochutnávat :-)))

Tohle Duplo, přestože na první pohled může vypadat jednoduše a ne příliš zábavně, ode mne získává 10 bodů. Vyhrají si s ním děti bez rozdílu pohlaví a v poměrně širokém věkovém rozpětí. Opravdu vděčná stavebnice, kterou si snadno můžete vzít na cesty. Těch pár dílků nezabere moc místa a navíc jsou natolik velké, že by se nemusely snadno poztrácet. Já ho s sebou na dovolenou určitě vozit budu.

Jo a mimochodem - na Feedo jsou teď pěkné slevy na hračky, a to včetně Dupla, takže tuto stavebnici teď seženete za 314 Kč.
 


Komentáře

1 ramondakerie ramondakerie | Web | 31. října 2015 v 0:03 | Reagovat

Super, hlavně že ho to baví :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama