Dětská puzzle pro nejmenší

23. října 2015 v 16:58 | Andrea |  Testované hračky
Alex má moc rád knížky, hlavně leporela (tam vede Polámal se mraveneček a Broučci na paloučku) a edici Knížka pro chytré batole (Nakladatelství SUN). Tyhle knížky musíme číst stále dokola, hlavně před spaním.Nedávno jsem se pokusila "prosté čtení" posunout o kousek dále a pořídila mu knížky s puzzle (Pohádka s puzzle, Ottovo nakladatelství). Jsou knížky z tvrdého kartonu, každá obsahuje 6 skládaček o šesti dílcích. Velmi dobře se ze stránky vyndavají - to Alexe baví skoro nejvíce - stránku prohýbat a mlátit do ní zezadu rukou, aby dílky vypadly :-)
Naštěstí je i tvořivý a snaží se puzzle sestavit dohromady. Není moc trpělivý, tak mu musím trochu asistovat, ale s trochou dopomoci si obrázky pěkně poskládá.


Protože je z těchto knížek opravdu nadšený a mě už nebaví skládat pořád stejné obrázky :-), začala jsem se poohlížet po nějakém jiném puzzle pro malé děti (něco pro rozmezí 2-3 roky).
Moc toho tedy není. Pro nejmenší děti se dělají většinou jen čtyřdílkové puzzle, nebo takové velmi jednoduché vkládačky - viz obrázek níže, ale ty už Alexe nebaví.


Dřevěné puzzle je ale pro malé děti skvělý nápad, zaměřila jsem se tedy na hledání něčeho takového, ale s větším počtem dílků. Aby to nebyla hračka, která ho zabaví teď, ale za pár měsíců už nebude použitelná. Narazila jsem na toto pěkné dřevěné puzzle značky Bino.


Zaujal mne veselý barevný obrázek a motiv dinosaurů, ty mají většinou kluci rádi. Cena byla super, jen 139 Kč. Už ho tedy máme doma a testujeme. Mě se líbí moc. Je dobře udělané, žádné ostřejší hrany nebo výstupky, vypadá kvalitně, určitě něco vydrží. Dílků je celkem 20. Vyndat se musí tak, že se vyklepne celá skládačka a pak se jednotlivé kousky oddělí od sebe. To jde trochu ztuha, hůře než u papírového puzzle, ale skládání puzzle jde krásně, jednotlivé dílky do sebe hladce zapadají.


Bohužel jsem ale Alexe přecenila, tohle puzzle, jak se ukázalo, ještě nezvládne a tak ho to ani moc nebaví. Raději se stále vrací k těm papírovým puzzle v knížce.
Jeho čas ale určitě přijde. Pokud ho mezitím nesní Adriánek, kterému se barevné dílky moc líbí a snaží se nacpat si je do pusy...:-)
 


Komentáře

1 anchovickal anchovickal | E-mail | Web | 24. října 2015 v 23:23 | Reagovat

Pěkné a navíc naučné :-)

2 Axio Axio | 4. února 2017 v 10:42 | Reagovat

Parádní dětské pěnové puzzle pro ty nejmenší dětičky:

https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-pro-nejmensi/penove-puzzle-6-dilu-g2yp

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama