Říjen 2015

Lego Duplo Postav si zmrzlinu

29. října 2015 v 22:57 | Andrea |  Testované hračky
Pokud máte doma dítě ve věku 2-4 roky a nevíte, jaký dárek mu pořídit k vánocům, zpozorněte.
Právě jste ho totiž našli :-)
Jedná se stavebnici Lego Duplo, konkrétně sadu "Postav si zmrzlinu".
Kdo máte malé děti, určitě už alespoň jednu sadu Lego Duplo vlastníte. My také. Až doposud to byly samé vysloveně klučičí - policie, letadlo, auta a morky...Alex si s tím strašně vyhraje. Tedy ne že by něco stavěl z kostiček, to ho ještě moc nebere, ale ty dopravné prostředky, to je jeho. Pořád s nimi někde jezdí, dává do nich lego panáčky - řidiče, nebo nějaký náklad, parkuje je v garáži, tankuje atd.


Modelína pro malé výtvarníky

25. října 2015 v 10:39 | Markéta |  Testované hračky
Naše dvě děti (obě jsou pod hranicí tří let) rády výtvarničí… tedy oblibují zejména činnosti, které zanechávají nějaké viditelné stopy. Zajímají je voskovky, fixy - každý z nich má svůj blok a tam si často čmárají dle libosti. Zkoušeli jsme také prstové barvy, valného výsledku jsme nedosáhli… Zatím.
Jelikož jsou to děti dosti aktivní, snažíme se je udržet i u činností, kde se mohou realizovat, projevit své nadšení, ale tak nějak v klidu.

K sadám voskovek a jiných psacích potřeb jsme tedy zakoupili modelovací hmotu Play Doh. Na trhu je mnoho variant, většina z nich je určena k vyrábění "jídla" a věcí s ním souvisejících. Zajímavé jsou i různé formičky, auta či strojky na hmotu.

Dětská puzzle pro nejmenší

23. října 2015 v 16:58 | Andrea |  Testované hračky
Alex má moc rád knížky, hlavně leporela (tam vede Polámal se mraveneček a Broučci na paloučku) a edici Knížka pro chytré batole (Nakladatelství SUN). Tyhle knížky musíme číst stále dokola, hlavně před spaním.


Koupací kyblík Bébé-bubble

18. října 2015 v 23:10 | Andrea |  Testované dětské potřeby
O koupacím kyblíku jsem slyšela samé superlativy a tak jsem ho pořídila, když jsem čekala Alexe. Koupila jsem značku Bébé-bubble, ne že bych nějak zkoumala a srovnávala možnosti, prostě proto, že zrovna tento měli v obchodě, kde jsem zrovna nakupovala (myslím, že to byl Malvík).
Zpočátku jsem z něj ale byla spíše neštastná. Malé miminko, které nemá zpevněné tělíčko a nedrží hlavičku, se v kyblíku koupe fakt špatně. Voda ho nadnáší a tak se v kyblíku stále pohybuje a člověk potřebuje minimálně jednu ruku na to, aby ho stále jistil. Já mu třeba sama nedokázala v kyblíku umýt vlásky, to se muselo vždy dělat ve dvou.
Změnilo se to až když začal Alex sedět, to si to v kyblíku moc užíval a umýt šel výborně.


Nafukovací válec Bestway

14. října 2015 v 15:37 | Andrea |  Testované dětské potřeby
Mladší děti mají tu smůlu, že většinu věcí dědí po starších sourozencích. Stejné je to i u nás - Adrian má většinu věcí - oblečení i hraček - po bráchovi. Občas se ale stane, že se Alex danou věc zlikviduje dříve, než ji Adrian zvládne podědit. U některých věcí je to jedno, ale pokud je to něco, co se osvědčilo, snažíme se většinou danou věc obstarat i pro Adriana.
Jednou z takovýchto věcí je nafukovací válec na lezení. Alex měl takovýto s krtečkem. Hodně si s ním vyhrál. Že by mu válec nějak zvlášť pomohl s lezením bych neřekla, ale měl ho rád. Válel se po něm, nebo válel s ním (líbila se mu cinkající rolnička uvnitř), v lehu na zádíčkách si o rukama držel a kopal do něj nožičkama. Bohužel se po něm válel i když už byl větší (a hlavně těžší) a to válec nevydržel a prasknul ve sváru.
Protože Adrianovi je už šest měsíců a brzy přijde doba, kdy začne lézt ( zatím si hraje na raka a plazí se pozadu), řekla jsem si, že mu válec pořídím také.
Přestože se "krteček" stále vyrábí, rozhodla jsem se pro válec o něco dražší, který se mi zdál větší a bytelnější. Konkrétně se jedná o tento tento válec značky Bestway.


Dětský tablet Carousel

12. října 2015 v 15:42 | Andrea |  Testované hračky
Jeden tip na pěknou hračku, která není drahá a dítě nadlouho zabaví.
Jedná se o dětský tablet z Tesca, prodávaný pod značkou Carousel.
Je to zvuková a mluvící hračka na baterie, která má čtyři módy: "tlapka" na zvuky zvířátek (pes, opice, slon, kočka, ovce, kráva, kůň, papoušek, lev), "čísla" (1-9), "xylofon" (zvuky a melodie), barvy a tvary (modrá, červená, žlutá, kruh, čtverec, trojúhelník).
Je to úplně perfektní pomůcka na učení a procvičování zvuků zvířat a barev, později pak tvarů a čísel.
Alex tuhle hračku zbožňuje, patří mezi jeho nejoblíbenější už skoro rok. Nejraději si hraje se zvířátky a pak má moc rád melodie - tančí na ně :-)
Tablet přitom nebyl drahý, myslím, že stál něco kolem 200 Kč. Přežil už několik pádů a pořád jede na původní baterky.
Takže za mne super!


Park Mirakulum

5. října 2015 v 23:09 | Andrea |  Testované dětské atrakce
Dětský park Mirákulum jsme měli v merku už dlouho, ale pořád nějak nebyl čas. Tuto sobotu se konečně zadařilo a jelikož i vyšlo parádní počasí, strávili jsme tam skoro celý den.
Mirakulum se nachází v Milovicích, kde zabírá plochu deseti hektarů, což je opravdu hodně. My za celý den ani nedokázali všechny atrakce vyzkoušet. Vstupné 180 Kč (ve všední dny je to 120 Kč) na osobu sice na první pohled vypadá jako drahé, ale ve srovnání třeba s Fun parkem Žirafou, (které je za 250 Kč a nabízí toho výrazně méně) je to docela fajn. Děti do 90 cm výšky mají navíc vstup zdarma.
Co je ale opravdu super je to, že většina atrakcí je konstruována tak, aby unesla i dospělého, takže můžete na trampolínách, houpačkách i lanových centrech vyvádět s dětmi společně.


My hned na začátku zapadli do labyrintu podzemních chodeb, kde se dětem moc líbilo. Ale až napodruhé, když jsem s sebou vzala mobil a svítila baterkou. Když jsem se snažila to s nimi projít po tmě, z nějakého důvodu řvali :-)))