Maďarské termální lázně Bükfürdő

14. září 2015 v 21:50 | Andrea |  Testované dětské atrakce
Právě jsme se vrátili z dovolené, což je i vysvětlení toho, proč se tu teď delší dobu neobjevil žádný článek. Pozitivem budiž to, že alespoň můžeme dát tip na velmi příjemnou dovolenou s dětmi :-)
Lázně Bükfürdő se nacházejí kousek od rakouských hranic, z Prahy je to necelých 450 kilometrů. Nám trvala cesta i se zastávkami kvůli dětem asi šest hodin. Děti to zvládly moc pěkně, část cesty naštěstí prospaly, na část cesty zafungoval tablet s pohádkami.
Tyto lázně jsou druhé největší v Maďarsku a jsou opravdu parádní. Termální pramen zde byl prý objevený náhodou, při hledání ropy. Areál lázní se rozkládá na ploše 14 hektarů a je částěčně krytý, díky čemuž jsou lázně otevřené celoročně. Dospělí mohou využít mnoho bazénů s různě teplou vodou (32-39 stupňů). Tato léčivá voda ale není pro děti vhodná, u bazénů jsou dokonce nápisy, že vstup mají zakázány děti do čtrnácti let. To ale nevadí, protože v areálu je několik bazénků určených přímo pro děti, různě hlubokých i teplých, k dispozici jsou i čtyři tobogány a velký plavecký bazén. Venku je také pěkné velké dětské hřiště a v hale zase dětský koutek. Toto vše pokrývá základní vstupenky (zóna 1) za 2500 Ft na den, což je v poronání cenami našich akvaparků nádherná cena. Děti do tří let mají navíc vstup zdarma.
Komu by to nestačilo, může si přikoupit vstup do zóny 2, kde jsou různé vířivky, protiproud, další tobogány (i ty na jízdu na kruhu) i brouzdaliště pro děti. Vstup do obou zón stojí 4.500 Ft a pro děti se vyplatí, i Alex si to tam ve svých 2,5 letech dokázal užít.


No a když je ošklivé počasí, nebo se dětem nechce do vody, je možné využít dětský zábavní park Napsugár vzdálený jen dva kilometry od lázní. Na ploše 1.700 m2 je spousta atrakcí, velkých prolézacích hradů, skluzavek, čtyřkolek a podobně.


Více informací o lázních zde
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama