Cereální tyčinka Tvaroháček

22. září 2015 v 11:28 | Andrea |  Testovaná dětská výživa
Když jsem objevila cereální tyčinku Tvaroháček, označenou jako zdravá svačinka, zaradovala jsem se z nového produktu pro děti. Tyčinka se dělá ve třech variantách - bez příchuti, čkoládová a malinová a všechny jsou docela chutné.
Na první pohled podle obalu vypadá, že je opravdu zdravá - velké proklamace, že je bez konzervantů a umělých barviv a neobsahuje palmový tuk.
Navíc má označení Happy snack, což je, jak jsem zjistila, nějaký nový projekt, který se zabývá dodávkou výrobků zdravé výživy do škol prostřednictvím chladících výdejních automatů. Projekt má dokonce svého garanta - poradenské centrum Výživa dětí, které prý vhodnost sortimentu kontroluje.No, tak nevím, co si o tom mám myslet. Opravdu dnes stačí, aby byl nějaká produkt prohlášený za "zdravý" a "vhodný pro děti", že neobsahuje konzervanty a umělá barviva? Zabývá se někdo faktickým složením výrobku?
Já po jeho nastudování docela vychladla.


Podívejte se sami, toto je složení malinové tyčinky. Výrobce o ní tvrdí, že to je "příjemná ovocná varianta s lyofilizovanými malinami".

Rýžový crispies (rýžová mouka, cukr, ječný sladový výtažek, jedlá sůl), ovesné vločky 21%, invertní sirup, maltózový sirup, řepkový olej, sojová mouka, sušené podmáslí 2,8%, lyofilizované maliny 2,8%, tvaroh v prášku 2%, zahuštěné plnotučné mléko 2% (kravské mléko, cukr, laktóza), jahodová pasta (cukr, jahody, glukózový sirup, okyselovadlo: kyselina citrónová, barviva: výtažek z košenily, výtažek z kurkumy, karamel, aroma, zahušťovadlo: pektin, mouka taro), dextróza, ovesná vláknina, přírodní aroma malina.

Řekli byste o něčem, že je to ovocné, když je obsah ovoce 2,8%?
Jak může někdo pojmenovat výrobek tvaroháček, když je v něm všehovšudy 2% tvarohu a ještě k tomu v prášku?
Co ta kvanta cukru? Cukr v rýžových crispies, v plnotučném mléce, v jahodové pastě (mimochodem co dělá jahodová pasta v malinové tyčince?), dále invertní sirup, maltózový sirup, dextróza...
Tyčinka má být s mlékem, což v překladu znamená celá 2% zahuštěného (tedy slazeného) plnotučného mléka.
Výrobce uvádí vysoký podíl vlákniny, ale jaký je ten podíl ve skutečnosti už raději výrobce nikde neuvádí..

Každá obyčejná muesli tyčinka ze supermarketu má přitom větší podíl cereálií i ovoce. Tak co zdravého je vlastně na této tyčince?

Já osobně mám tedy ze složení potravin, které se u nás dávají dětem, čím dál větší deprese :-( 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama