Září 2015

Fenomén Manduca

28. září 2015 v 22:50 | Andrea |  Testované dětské potřeby
Nošení dětí versus kočárek, to je velké téma, které se stále dokola probírá na různých diskusních fórech.
Já jsem tím ale vždycky byla trochu nedotčená, nejsem zásadním prosazovatelem toho ani toho. Můj názor je, že nejlepší je mít kvalitní kočárek a k tomu nosítko, které je v řadě situací vhodnější.
My máme jako kočárek trojkombinaci od značky ABC Design (model Viper 4S) a golfky značky MacLaren (Techno XT). Obojí jsme kupovali po poměrně dlouhém vybírání a čtení recenzí, ale myslím, že se to vyplatilo.
U nosítka to bylo horší, ta jsem nijak nastudovaná neměla a tak jsem uvítala, když mi kamarádka přenechala Babyvak po svém synovi. Babyvak - měla jsem tento model - měl ovšem jednu zásadní chybu - nikdy jsem nepochopila, jak se používá. Respektive jsem tam nikdy nebyla schopná Alexe dát. Na všech fotkách s Babyvakem je vidět spokojená maminka a šťastné dítě, které si hoví ve vaku, ze kterého mu kouká hlavička. Mě tam Alex vždycky zapadnul celý, vak ho uzavřel, takže nic neviděl, a tak tam vůbec nechtěl být. Nikdy se mi nepodařilo ho umístit tak, aby měl hlavičku venku a tak jsem to po pár pokusech vzdala a vak šel z domu.
Po Babyvaku jsem na Alexovi zkoušela ještě dvě jednodušší nosítka, co jsme dostali jako dárky. Byla to nosítka typu klokanky. Byli jsme s nimi jen párkrát v lese, ale nepřišla mi moc pohodlná a ani Alex z nich nebyl nijak nadšený, tak jsem je také odložila. A protože jsem měla pocit, že Alex není vůbec nosící typ a navíc začal poměrně brzy chodit, další nosítko už jsem neřešila.

Ergonomické nosítko KiBi

25. září 2015 v 22:27 | Markéta |  Testované dětské potřeby
Dětská nosítka, šátky a vůbec nošení dětí je stále aktuální a diskutované téma. A rozhodně to není nic nového. Pokud nahlédneme do historie, dočteme se, že v průběhu dějin lidé přicházeli na různé způsoby, jak dítě přenášet. Přední nosítko, kdy je dítě zavěšené kolem krku a leží matce na prsou, se objevuje někdy od dob starého Egypta. V některých domorodých kulturách si matky dítě upevňují pomocí širokého pásu na bok. Způsobů přenášení dětí je mnoho a každá kultura preferuje jiný. Ve větší části světa se ustálil jako způsob přenosu dítěte kočárek. Tento dětský dopravní prostředek vynalezl v New Yorku roku 1848 Charles Burton a od těch dob máme stále dokonalejší, někdy menší, jindy prostornější, "vozy" pro kojence a batolata. Určitou praktickou úlohu kočárkům upřít nelze, ale možnost mít dítě u sebe, provozovat s ním různé aktivity a ještě mít volné ruce, to sebelepší kočárek nenahradí. Nehledě na to, že nošení má pozitivní vliv na psychomotorický vývoj dítěte…

Cereální tyčinka Tvaroháček

22. září 2015 v 11:28 | Andrea |  Testovaná dětská výživa
Když jsem objevila cereální tyčinku Tvaroháček, označenou jako zdravá svačinka, zaradovala jsem se z nového produktu pro děti. Tyčinka se dělá ve třech variantách - bez příchuti, čkoládová a malinová a všechny jsou docela chutné.
Na první pohled podle obalu vypadá, že je opravdu zdravá - velké proklamace, že je bez konzervantů a umělých barviv a neobsahuje palmový tuk.
Navíc má označení Happy snack, což je, jak jsem zjistila, nějaký nový projekt, který se zabývá dodávkou výrobků zdravé výživy do škol prostřednictvím chladících výdejních automatů. Projekt má dokonce svého garanta - poradenské centrum Výživa dětí, které prý vhodnost sortimentu kontroluje.


Dětská jídelní sada Tommee Tippee

20. září 2015 v 23:52 | Andrea
Můj mladší syn Adrian je pořádný kus chlapa (8,5 kg v 5 měsících). Když se, přestože je plně kojený, začal tvářit, že má pořád hlad, domluvily jsme se s naší pediatričkou, že začneme s příkrmy. Podle posledních výzkumů se prý příkrmy ještě před šestým měsícem doporučují, dítě si prý v tomto období nejlépe zvykne na různé alergeny (lepek apod.).
Trochu jsem se bála toho, jak na ně bude Adrian reagovat, je totiž opravdu hodně mlékový. I přes ta vedra, která panovala v létě, odmítal vzít do pusy vodu nebo čaj, tak jsem byla dost zvědavá, co teď řekne na mrkev...

Autíčko Oball

16. září 2015 v 11:31 | Andrea |  Testované hračky
Kdo má doma malé děti a nezná značku Oball, měl by zpozornět. Tato značka dělá opravdu skvělé hračky vhodné už od miminek. Na první pohled zaujmou atypickým vzhledem a neznám dítě, které by si s nimi rádo nehrálo. Navíc neobsahují žádné BPA ani ftaláty a lze je mýt v myčce na nádobí i sterilizovat. Prostě ideální produkt :-)
Náš první Oball jsem zmínila v článku Hračky pro kojence. Je už starý dva a půl roku a pořád vypadá jako nový. Malý Adriánek si s ním moc rád hraje. Proto jsem se rozhodla zkusit od stejné značky ještě něco dalšího a moc mne zaujalo toto autíčko.


Netekoucí lahev Nuby

15. září 2015 v 22:37 | Andrea |  Testované dětské potřeby
Můj starší syn je lump. Když už jsem to přiznala sobě, přiznám to i veřejně. Pořád vymýšlí nějaké lotroviny a to je mu teprve 2,5 roku. Obávám se, že jeho pubertu nepřežiji...:-)
Jeden z jeho hitů je vylévat pití na zem. Nezáleží na tom, o jaké pití se jedná ani v čem se nachází, lije všechno. A když ho obyčejné vylévání znudí, nabírá si pití do pusy a prská ho. Na domluvy nereaguje a když se vztekám, má z toho strašnou srandu. Tak jsem se rozhodla, že než ho to přejde, budu škody minimalizovat tím, že mu budu dávat pití jen do lahviček, které netečou. Takže jsem na nějakou dobu vyřadila naše jinak oblíbené "Zdravé lahve" i plastové hrnečky.
Občas mu koupím pití Kubík Watter, které se prodává v docela pěkné lahvičce s pítkem s membránou, která zabraňuje vylití. Kubíka, který se mi zdá příliš sladký, mu naředím a lahvičku pak ještě párkrát znovu použiji. Ale opravdu jen párkrát, tento typ lahví se mi na opakované používání příliš nelíbí.

Maďarské termální lázně Bükfürdő

14. září 2015 v 21:50 | Andrea |  Testované dětské atrakce
Právě jsme se vrátili z dovolené, což je i vysvětlení toho, proč se tu teď delší dobu neobjevil žádný článek. Pozitivem budiž to, že alespoň můžeme dát tip na velmi příjemnou dovolenou s dětmi :-)
Lázně Bükfürdő se nacházejí kousek od rakouských hranic, z Prahy je to necelých 450 kilometrů. Nám trvala cesta i se zastávkami kvůli dětem asi šest hodin. Děti to zvládly moc pěkně, část cesty naštěstí prospaly, na část cesty zafungoval tablet s pohádkami.
Tyto lázně jsou druhé největší v Maďarsku a jsou opravdu parádní. Termální pramen zde byl prý objevený náhodou, při hledání ropy. Areál lázní se rozkládá na ploše 14 hektarů a je částěčně krytý, díky čemuž jsou lázně otevřené celoročně. Dospělí mohou využít mnoho bazénů s různě teplou vodou (32-39 stupňů). Tato léčivá voda ale není pro děti vhodná, u bazénů jsou dokonce nápisy, že vstup mají zakázány děti do čtrnácti let. To ale nevadí, protože v areálu je několik bazénků určených přímo pro děti, různě hlubokých i teplých, k dispozici jsou i čtyři tobogány a velký plavecký bazén. Venku je také pěkné velké dětské hřiště a v hale zase dětský koutek. Toto vše pokrývá základní vstupenky (zóna 1) za 2500 Ft na den, což je v poronání cenami našich akvaparků nádherná cena. Děti do tří let mají navíc vstup zdarma.
Komu by to nestačilo, může si přikoupit vstup do zóny 2, kde jsou různé vířivky, protiproud, další tobogány (i ty na jízdu na kruhu) i brouzdaliště pro děti. Vstup do obou zón stojí 4.500 Ft a pro děti se vyplatí, i Alex si to tam ve svých 2,5 letech dokázal užít.


No a když je ošklivé počasí, nebo se dětem nechce do vody, je možné využít dětský zábavní park Napsugár vzdálený jen dva kilometry od lázní. Na ploše 1.700 m2 je spousta atrakcí, velkých prolézacích hradů, skluzavek, čtyřkolek a podobně.


Více informací o lázních zde