Zoubky a ručičky

4. srpna 2015 v 23:48 | Andrea |  Testovaná dětská kosmetika
Po vývoji posledních pár dní mám pocit, že jsme s čištěním zubů konečně na dobré cestě. A teď nemluvím o těch svých (ty už asi nezachrání nic :-)), ale o Alexových. Nevím, jak je to v jiných rodinách s malými dětmi, ale u nás bylo čištění zubů vždycky boj. Když jsem chtěla, aby si Alex čistil zoubky sám, tak si akorát hrál s kartáčkem, snažil se s ním čistit umyvadlo a když jsem mu kartáček nasměrovala do pusy, tak z něj akorát žral pastu. Ano, má dva favority, kteří mu opravdu chutnají a kdybych nandavání pasty nekorigovala, snědl by snad celou tubu. Jedná se o dětskou pastu Elmex a Dontodent pro nejmenší děti z DM drogerie.

Obě pasty se mi zdají opravdu dobré, docela příjemně voní, mají opravdu dobrou jemnou chuť a nepění. Elmex, to je taková klasika, dle mého názoru velmi kvalitní pasta, kterou používáme i my dospělí (balení 50ml, cena kolem 70 Kč). Dontodent jsem koupila na zkoušku a jsme s ním spokojená (balení 100ml, cena velmi příznivá, tuším něco kolem 30 Kč) . Zkoušeli jsme ještě Vademecum Junior s příchutí jablka a ta u Alexe naopak vůbec neuspěla, plival jí a vůbec si jí nechtěl strčit do pusy.
No a abych se vrátila k tomu čištění zubů - Alex si je tedy nikdy sám moc nevyčistil a ode mne to odmítal a tak jsme čas o času museli přistoupit k tomu, vyčistit mu zuby pořádně násilím. Sice se to prý nemá dělat, ale považovali jsme to za nutnost. Je pravda, že to vždycky ořval, ale vysloveně nenávist si ke kartáčku naštěstí nevytvořil.
A jak jsem již psala, teď se zdá, že jsme čištění zubů zlomili. Přišlo to zároveň s odplenkováním, ke kterému musel Alex dospět také sám. Ve chvíli, kdy už jsme skoro vzdávali, že se to kdy naučí (všichni naši známí s dětmi ve stejném věku už mají děti bez plenek), Alex najednou sundal plenku, že ji nechce a začal chodit na nočník (mnohem více ho ale baví čůrat venku). Naučil se sám nočník vylévat do záchoda a protože pak si hned musí jít umýt ruce, což dělá moc rád, využívám toho a pokaždé se ho zeptám, jestli si nechce také vyčistit zuby. A ono to funguje! Tak třikrát denně mi na můj dotaz řekne ano a pak si poměrně svědomitě zoubky čistí. Samozřejmě že pastu přitom žere i nadále a navíc vyžaduje, abych si zuby čistila s ním. Ale hlavně že si je čistí sám a je to v klidu. Snad mu to vydrží.

Jinak co se týká toho mytí rukou, tak to ho začalo bavit hlavně od té doby, co máme na ruce dětské mýdlo od Hippu ve tvaru kačenky. To se mu strašně moc líbí. Hlavičku kačence mačká sám a dávkuje si mýdlo, hlásí, že má "bubinky" a je schopný si ruce umýt i pětkrát zasebou. Tohle mýdlo se nám tedy opravdu osvědčilo. Je sice poměrně drahé (cca 140 Kč), ale určitě ho budu Alexovi kupovat. Líbí se mi i to, že to není klasické tekuté mýdlo, ale jemná pěna, která moc pěkně myje, jde dobře smýt a nevysušuje ruce.


 


Komentáře

1 Mirka Mirka | 19. ledna 2016 v 8:34 | Reagovat

Hledáte kvalitního dětského stomatologa v Praze?

http://www.praguedentalclinic.cz/cs/sluzby/detska-stomatologie/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama