Ušní sprej Vaxol

23. srpna 2015 v 21:08 | Andrea |  Testovaná dětská kosmetika
Říká se, že malým dětem se nemají čistit ouška vatovými tyčinkami, hrozí poškození bubínku a navíc pak prý dochází i ke zvýšené tvorbě mazu. Co tedy ale s tím, pokud se dítěti v ouškách tvoří mazu hodně? Já měla přesně tenhle "problém" s Alexem odmalinka. Naše pediatrička mi poradila ušní sprej Vaxol a o zkušenost s ním bych se ráda podělila.


Vaxol je ušní sprej na bázi olivového oleje. Je vhodný pro děti i dospělé, ale na sobě jsem ho ještě nezkoušela. Prodává se ve všech lékárnách, balení o 10 ml stojí průměrně kolem 180 Kč.
Použití je jednoduché, aplikátor se namíří do ouška a stiskne. Stačí jednou, množství je dostatečné. Lahvička má údajně vystačit na 200 aplikací. V návodu se radí, že se má před aplikací lahvička podržet v ruce, aby se olejíček prohřál. Ale na to já si nikdy nevzpomenu :-)
Doporučuje se používat sprej 1-2x týdně, moje zkušenost je ale, že 1x za 14 dní to úplně stačí. Funguje to bezvadně, sprej maz změkčí a vyplaví, ouška jsou pak krásně čistá a vydrží tak dlouho.
Samozřejmě stříknout dítěti něco do ucha je trochu boj. Alexovi se to zezačátku vůbec nelíbilo. Ale když jsme si k tomu udělali takový malý rituálek, začalo ho to dokonce bavit. Nejdříve hlásíme, že jdeme dělat "střík, střík" do ouška, pak nastříkáme mámu (jenom jako) a nakonec Alexe s tím, že si lahvičku drží sám a já jí jen nasměruji a sprej mačkáme spolu.S Vaxolem jsem tedy opravdu moc spojená. Navíc je prý dobrý i na plavání, jako prevence vzniku infekcí ucha. Po vstříknutí se vytváří ochranný film, který i částečně omezuje vtékání vody do ucha. To jsme ještě nezkoušeli, ale na letošní koupací dovolenou Vaxol určitě přibalím.
Jinak použití je pro všechny od jednoho roku nahoru, u dětí mladších jednoho roku až po konzultaci s lékařem.
Adrianovi jsem tedy Vaxol zatím nedávala, ale při příští kontrole se na něj pediatričky zeptám.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama