Plasmacar

2. srpna 2015 v 23:27 | Andrea |  Testované hračky
Kdo nezná vozítko Plasmacar, měl by si ho někde alespoň vyzkoušet. Je to totiž parádní věc. U nás ale není z nějakého důvodu příliš známá, neprodává jo moc obchodů a ani jsem k němu nenašla zádná hodnocení a téměř žádné diskuse maminek. Možná za to může vyšší cena, za kterou se Plasmacar prodával. Ta nynější - 1190 Kč mi přijde velmi adekvátní.
My na Plasmacar narazili loni v létě v jednom penzionu, kde jsme byli na dovolené. Majitelé ho tam měli po své dceři a Alex, bylo mu něco přes rok, si ho neustále půjčoval. A byl z něj naprosto unešený.


Používal ho jako klasické odrážedlo, tedy seděl na sedátku, řídil pomoci volantu a odrážel se nohama. Vozítko po dlažbě krásně hladce jezdilo, šlo perfektně ovládat, plynule zatáčelo. Zaujalo nás natolik, že jsme se na něj zeptali majitele a dozvěděli se, že to ve skutečnosti není žádné odrážedlo, ale vozítko, které se pohybuje "samo" díky točení volantem. A že unese i dospělého.Samozřejmě jsme to hned zkoušeli a byla to paráda! Stačí se pohodlně usadit, dát nohy na stupátka podél volantu a volant natáčet střídavě doprava a doleva. Vozítko se dá samo do pohybu a na rovném hladkém povrchu jede i docela rychle. A dá se na něm i couvat! Fakt bomba. Hned jak jsme přijeli domů, jsme ho objednali :-)
Dělá se ve více barvách, ale nám se nejvíce líbila ta, co jsme ji viděli na Moravě - žluto-černá. Na webu jsme se dočetli, že vozítko ke svému pohonu využívá setrvačnost, odstředivou sílu, gravitaci a tření. A má nosnost 100 kg!
Je certifikováno pro děti od 3 let, ale Alex na něm jezdil hned. Nejdřív tedy nemohl pochopit to jízdu pomocí točení volantem a tak dlouho používal vozítko jen jako odrážedlo. I tak ho to moc bavilo. Kolem druhého roku už na to ale přišel a tak jezdí jak drak.
Kolečka jsou z tvrdého plastu a tak protože se bojíme jejich odření, necháváme Plasmacar jako vozítko pro doma. Podle videí na Youtube se na něm dá ale parádně jezdit i venku, dobře vypadají slalomy a jízda z kopce.
Plasmacar je opravdu parádní věcička a to nejen pro děti. Sama se na něm občas projedu :-) Když to vidí Alex, chce hned svézt, sedne si přede mne a jezdíme spolu, to se mu také moc líbí.

Jediné drobné mínus bych zmínila za zprovoznění vozítka. Vozítko nám dorazilo rozložené a montáž nám dala docela zabrat, bylo poměrně těžké přidělat kolečka. Podle manuálu se měla jednoduše nacvaknout, nám se to podařilo až poměrně hrubým násilím, když jsme je zatloukali gumovou palicí.

Jinak už mám na Plasmacar jen samé superlativy, vozítko je moc pěkné, pohodlné, stabilní, bytelné a dá se na něm užít spousta zábavy. Vypadá i poměrně nezničitelně, jediná pro dítě snadno demontovatelná část je plastový kryt šroubu v řidítkách. A zrovna ten Alexe nějak dráždí, takže ho pořád vyndavá. Vlastně už ani nevím, kde ho máme :-)
Za mne tedy za toto unikátní vozítko 10 bodů z 10.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama