Odrážedlo Mega Bloks CAT

22. srpna 2015 v 9:59 | Andrea |  Testované hračky
Dnes se podíváme na další odrážedlo, tentokrát z dílny Mega Bloks v designu CAT. Jak tak zjišťuji, odrážedla a různá vozítka se stávají mými oblíbenými tématy na hodnocení. Možná proto, že jich máme plný byt :-)))

Tohle je malá ukázka části vozového parku, aktuálně sídlící pod jídelním stolem.


Kdo by se chtěl podívat na minulé články, tak o plastových odrážedlech typu motorky jsem psala zde, o odrážedlu Lev značky Fisher Price zde a o vozítku Plasmacar zde.

A teď tedy pojďme na Megabloks CAT. Je to rozhodně vozítko, které zaujme na první pohled, design je moc povedený a na první pohled vypadá i kvalitně. Já ho koupila, protože se mi prostě strašně líbilo.


A mělo volant. A Alex volanty zbožňuje :-) To jsem si říkala, abych si nákup ospravedlnila. Samozřejmě jsme žádné další odrážedlo nepotřebovali, ale tohle bylo tak pěkné, že jsem ho v tom obchodě prostě nemohla nechat :-) Co mne na něm tedy zaujalo nejvíce? No asi opravdu ten volant. Není to jen atrapa, jako na některých odrážedlech, tento je funkční, otáčí se jím přední kola. Na volantu jsou navíc tři tlačítka s velmi realistickými zvuky klaksonu, nastartování a vyklápění korby. Zvuky se navíc dají ztlumit i úplně vypnout.Odrážedlo má pěkně propracované detaily, vše krásně lícuje, nikde žádné ostré hrany. Navíc jako příslušenství je k autu takový kufřík s nářadím - šrouby, kladívko, šroubovák klíč. Nářadí se dá i připevnit na výstupy na kabině auta, na tyto výstupy se dají případně stavět i klasické Mega Bloks kostičky.
Za sedačkou je vyšší rukojeť, díky které lze odrážedlo použít i jako chodítko (díky tomu je odrážedlo uváděno jako 3v1).


Alexovi se odrážedlo líbí, jezdí na něm po bytě, užívá si zvuky na volantu a hraje si s nářadím. Na ven moc praktické není, má totiž hodně nízko umístěné plasty zepředu i zezadu (viz foto níže), které se dřou o zem při jakýchkoliv nerovnostech.
Význam těch plastů ale chápu - přestože je odrážedlo uváděno pro věk 1-3 let, je vhodné zejména pro nejmenší děti. A ty by ho mohly při tlaku na přední nebo zadní část zvrhnout. Takto, myslím s těmi plasty, je naopak odrážedlo velmi stabilní a nepřevrátitelné na žádnou stranu. Navíc je odrážedlo nízké a je na něm velmi široká sedačka, takže je to pro dítě pohodlné. Přesto, že je odrážedlo dost široké, se na něm dá poměrně slušně odrážet, zadní kolečka až tak nepřekážejí (jako napřiklad u odrážedla Lev, viz již zmíněná předchozí recenze).


Z mého pohledu je toto odrážedlo ideální volbou jako první odrážedlo pro malé dítě. A dobré je, že i starší děti se s ním opravdu dokáží pobavit. Už se těším, jak si s ním užije Adrian. Jako chodítko ho využívat nechci, ale jako odrážedlo, zvuková hračka a stavebnice bude super.

Jedinými negativy je tedy vyšší cena (konkrétně tento model už se neprodává, nový Mega Blok Cat se dělá v designu bagru) - téměř 1.600 Kč a pak horší použití na ven.
Já dávám 9 bodů z 10, v kategorii 3v1 odrážedel porazil Mega Bloks Fisher Price na plné čáře.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama