Labyrinty a bludiště v Loučni

14. srpna 2015 v 13:51 | Andrea |  Testované dětské atrakce
Minulý víkend jsme si udělali s dětmi výlet do Loučně. Ani jsme netušili, že tam vydržíme celý den :-)
Loučeň se nachází v okrese Nymburk, tedy kousek od Prahy. Je to malý městys, který by sám o sobě nebyl nijak zajímavý, kdyby se tam nenacházel pěkný zámek. Parkovat se dá buď přímo u zámku, nebo na náměstíčku před restaurací s cukrárnou, na obou místěch je to za 50 Kč. V restauraci mají slušný výběr jídel, v cukrárně točí dobrou zmrzlinu a uvnitř je zahrádka s dětským koutkem.
Barokní zámek Loučeň prošel v roce 2000 rozsáhlou rekonstrukcí a je opravdu moc pěkný. Tedy minimálně zvenku, dovnitř jsme s dětmi nešli, to by je ještě nebavilo.Nás zajímal park, kde se nachází velké labyrintárium. Je první v České republice a údajně jediné v Evropě. V rozsáhlé zámecké zahradě se nachází celkem 11 různorodých bludišť - například kamenné, palisádové nebo provazové. Všechna se dají obejít krásnou procházkou i s kočárkem (starší kluci jeli na kole a FirstBiku). Kluci (kromě našich dětí jsme s sebou měli ještě jednoho 4 letého chlapečka) se tam skvěle vyblbnuli.
A úplně nejlepší bylo to, že tam celé léto (až do konce srpna) probíhá akce "Léto s Robinem Hoodem", která má bohatý program. Klukům se nejvíce líbily rytířské turnaje a pak přehlídka dravců, se kterými se i fotili. Navíc se zúčastnili i soutěže "Za pokladem Lady Marion", kdy na několika různých stanovištích plnili úkoly a na závěr dostali pěknou odměnu.
Děti si to tedy užily naprosto parádně a byly z toho tak vyřízení, že nám všichny usnuly v autosedačkách, sotva jsme vyjeli :-)

Zámek Loučeň je tedy tip na parádní výlet, který si užije celá rodina.
29. srpna vyvrcholí Léto s Robinem Hoodem jeho "romantickou svatbou s lady Marion", připravený program vypadá opět velmi zajímavě. My se tam tedy možná ještě jednou vypravíme.

Více informací zde
 


Komentáře

1 Alena Alena | 22. srpna 2015 v 10:01 | Reagovat

To vypadá dobře, asi se půjdeme také podívat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama