Hexbug

3. srpna 2015 v 14:29 | Andrea |  Testované hračky
Název Hexbug už dnes zná asi většina maminek, možná ale spíše starších dětí. Dobrá zpráva je tedy ta, že tato hračka dokáže perfektně zabavit i dvouleté dítě. Špatná pak ta, že kdo ji svěří takto malým dětem, nebude dělat nejspíše nic jiného, než lovit brouky pod lednicí nebo gaučem.


My jse prvního brouka (Hexbug Nano) pořídili už před delší dobou, byl to v tu chvíli docela hit. Malý blěhací brouček nám přišel docela vtipný, takže nás chvíli bavilo pozorovat ho, co udělá, když o dáme na záda, nebo jak si poradí, když před něj dáme překážku. Brzy by nás ale omrzel, nebýt koček, pro které se brouk stal super zábavou. A pro nás bylo ještě lepší zábavou pozorovat, jak kočky brouka honí :-)


Když to omrzelo i kočky, šel brouk na chvíli k ledu. Než ho někde vyštrachal Alex. Když jsem mu ho poprvé pustila a brouk se rozeběhnul, vřískal nadšením. Když jsem mu ho ale dala zapnutého do ruky, začal brečet, nelíbilo se mu, jak mu to v ručičce vibrovalo. No samozřejmě to netrvalo dlouho a Alex vrčícího brouka normáně nosil a co víc i si ho sám zapínal a vypínal.
Protože ho brouk opravdu bavil, koupili jsme brzydalšího a potom ještě takového s ostny na zádech, co umí lézt i vertikálně. A pak ještě druhého a k němu i dráhu, aby měli tito lezoucí brouci také nějaký smysl.


Nutno přiznat, že to byla docela velká investice, ti brouci jsou bohužel poměrně drazí - kolem 130 Kč ten obyčejný, kolem 160 Kč šplhající. Dráha stála přes 700 Kč.
Na druhou stranu Alex si s tím opravdu vyhraje, zatímco jiné hračky po chvíli odložil, k broukům se vrací neustále.
Naštěstí už se je naučil i pojmenovat, dříve měl totiž vlastní název pro broučka - "pička". Nevím, kde k tomu přišel :-)
Brouci nám tedy lezou po bytě každou chvíli a já se je přitom snažím uhlídat. Párkrát už se totiž stalo, že brouk zajel neznámo kam, uvíznul a než jsme ho pak našli, měl úplně vybitou baterku. Baterky ale tak jako tak moc dlouho nevydží a tak je dobré mít je v zásobě. My jich aktuálně máme asi dvacet :-))

Brouci se mi tedy jako zábava pro dítě moc líbí, jsou prakticky nezničitelní, nedělají žádný velký hluk (pokud zrovna neuvíznou pod lednicí). Akorát mne nebaví věčně vyndavat zašprajcnutého brouka z dráhy, což se děje poměrně často. Alex totiž zatím neumí rozlišit, který brouk do dráhy patří (ten s ostny) anebo (a to spíš) je mu to úplně jedno a cpe tam všechny. Ti obyčejní pak samozřejmě v tunýlkách vedoucích kolmo vzhůru uvíznou, nebo se tam nedejbože zaseknou s dalším broukem, kterého Alex pošle z druhé strany. Což mu samozřejmě přijde moc vtipné...

Brouky Hexbug Nano hodnotím 8 body z 10. Důvodem pro dva sražené body je poměrně vysoká cena a nustnost relativně často měnit baterky.
 


Komentáře

1 ddffc ddffc | 16. ledna 2016 v 8:41 | Reagovat

d

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama