Dětský volant do auta

6. srpna 2015 v 14:27 | Andrea |  Testované hračky
Většina kluků má ráda auta a láká je řízení. Alex miluje auta všeho druhu a do toho našeho leze pořád za volat, spouští stěrače, rádio, troubí atd.
Protože se mu volant a tlačítka, co dělají různé zvuky, moc líbí, hledala jsem, jestli neexistuje nějaký volant jako hračka.
Docela mne překvapilo, jak je výběr velký. Osobně mne nejvíce zaujal volant do auta, přišlo mi dobré, že by mohl Alex za jízdy řídit stejně jako já. Volant stál 290 Kč, což se mi zdálo celkem přiměřené.Volant se skládá ze 3 dílů, samotného volantu, plastové nohy a tyčky s přísavkou na boční sklo. Na obrázku to vypadá pěkně a prakticky, realita už je trošku jiná. Ta plastová noha není nastavitelná, má jen jednu velikost. Když jsme ji postavili na naši autosedačku, byl volant hodně vysoko, což bylo nevyhovující. Přísavka na okně moc dlouho nevydrží a hlavně, když je volant nainstalovaný, nedají se otvírat dveře. Takže před cestou je potřeba nejprve usadit dítě, pak zevnitř auta přidělat volant a po dojetí (pokud přísavka celou cestu vydržela) volant zase zevnitř auta vymontovat.
Takže myšlenka uchycení volantu dobrá, je fajn, že se takto dá volantem točit, ale to provedení není úplně nejlepší.
Jinak volan samotný je super, má spoustu tlačítek - start/stop zapínající zvuk motoru, klakson, tlačítko brzdy, které spouští zvuk brzd, tlačítko řazení, které spouští zvuk přidání plynu, podsvícené blinkry a ještě barevná světla symbolizující zrychlení. Ty zvuky jsou velmi realistické, Alexovi se moc líbí. Jediné, co bych jim vytkla, že jsou poměrně hlasité a hlasitost se nedá nijak nastavit. Když vám pak půlhodiny za hlavou troubí klakson nebo startuje klakson, tak by člověk nejraději volant vyhodil z okna...:-)

Vyřešili jsme to tak, že volant používáme bez těch nožiček, jen samotný a Alexovi ho dáváme jen občas (aby nám z toho nehráblo). Volant je tedy fajn v tom, že dítě zabaví, ale má dost nedostatků, já bych mu za sebe dala tak 6 bodů z 10.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama