Bezpečnostní pás do auta Be safe

5. srpna 2015 v 23:55 | Andrea |  Testované dětské potřeby
Už při prvním těhotenství jsem si pořídila bezpečnostní pás pro těhotné, konkrétně od značky Be safe. Pracovně jsem jezdila denně a někdy i delší cesty a chtěla jsem mít za volantem lepší pocit, že je dítě alespoň trochu chráněno. Navíc mi začal být relativně brzy po otěhotnění klasický pás přes břicho extra nepříjmený, což těhotenský pás perfektně vyřešil.
Co tedy vlastně bezpěčnostní pás pro těhotné je a jak funguje?


Princip je hrozně jednoduchý, v podstatě je to jen držák klasického pásu v autě, který stahuje pod břicho.
Je to vlastně takovy podsedák z pevné látky, který se dá na sedačku a pásem se připoutá kolem opěradla. Poté si člověk normálně zapne klasické bezpečnostní pásy a ten spodní uchytí do takového poutka na cvočky, které je přidělané na podsedáku. Tohle poutko pak spodní pás stahuje tak, že vede pod břichem. Díky tomu úchytu se nemůže stát to, že bezpečností pás třeba při prudkém brždění, nebo nějaké bouračce, sklouzne na břicho a miminko poraní.
Na diskusích jsem četla, že těhotenský pás považuje mnoho maminek za zbytečné, protože si pás třeba přidržují pod břichem rukou, nebo si ho provléknou pod jednou nohou. To považuji za úplný nesmysl. Při bouračce nikdo pás v ruce neudrží a když bude vyvléknutá jedna noha, může dojít k ještě větším zraněním.
Investice cca 1000 Kč do pásu mi nepřijde tak hrozná, obzvlášť, když se pás vůbec "neopotřebovává" a lze ho tak použít pro více těhotenství a nakonec ho ještě prodat (já jsem se svým pásem absolvovala dvě těhotenství a vypadá pořád jako nový).
Za lepší pocit za volantem a ochranu dítěte to rozhodně stojí.


Body se mi tady přidělují těžko, protože nemám pás s čím porovnat. Ale vzhledem k tomu, že jsem na něm nenašla žádné negativum a naopak mi velmi dobře sloužil po dobu dvou těhotenství, rozhodla jsem se nakonec pro plný počet, tedy 10 bodů.
Pokud uvažujete o koupi pásu a nejste rozhodnuti, můžete si vyzkoušet v naší půjčovně.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama