Babybio večerní menu

11. srpna 2015 v 23:45 | Andrea |  Testovaná dětská výživa
Na eshopu Feedo jsem nedávno narazila na zajímavou novinku (alespoň pro mne) v oblasti dětské výživy.
Jedná se o hotová dětská jídla v bio kvalitě. Francouzská značka BABYBIO je nabízí ve dvou variantách - Večerní menu Neapolské těstoviny a Boloňské špagety s hovězím masem.
Protože stále hledám nějaké hotové jídlo, které by Alexovi chutnalo (abychom měli nějakou alternativu zejména na dovolenou), rozhodla jsem se Babybio vyzkoušet.
Alexe tedy potěšil už samotný balíček, který za mé asistence sám otevřel, vyndal obsah a šel si pohrát do krabice :-)
Když ho to přestalo bavit, vrhnul se na Babybio, a s pokřikem "papat" roztrhal papírový obal.


Vypadly na nás dva dvěstěgramové kelímky s červeným obsahem. Z roztrhaného obalu jsem se dočetla, že se jídlo připravuje ohřátím v teplé vodě, nebo v mikrovlnce a zvolila první možnost. Než se kelímek prohřál, přečetla jsem si jeho složení a to bylo velmi potěšující - z 66% zelenina, zbytek tvoří italské těstoviny, parmezán a panenský olivový olej. Vařeno v páře.
Po chvíli jsem kelímek vylovila z horké vody, podle návodu zchladila ve vodě studené a strhla plastovou fólii. Vonělo to příjemně. Trochu jsem ochutnala a hned jsem se lekla. Ne že by to nebylo dobré, ale zjistila jsem, že konzistence je úplně kašovitá. A to Alex nemá rád. Podle obrázku na obalu jsem si udělala představu, že to bude hotové - nerozmixované - jídlo. Při dalším pohledu na obal jsem si ale vynadala, mohlo mi to dojít, je tam jasně psáno, že jídlo je pro děti od osmi měsíců.
No nic, Alex už se na mne sápal, že to chce, tak jsem ho posadila do židličky a kelímek před něj postavila s trochu napjatým očekáváním, co to udělá. K mému značnému překvapení začal jíst.


Nejdřív vypadal, že mu to chutná, pak si ale asi (potvora) uvědomil, že je to kaše a místo jídla bryndal obsah kelímku po stole. Tak jsem mu ve snaze jídlo zachránit kelímek sebrala, rychle uvařila pár těstovin a jeho obsah použila jako omáčku na ně.
To ho naštěstí uspokojilo a tak se pěkně naobědval. Druhý kelímek tedy příště použiji rovnou jako omáčku :-)
Já tedy budu ideální hotové jídlo hledat dál, ale pro maminky s menšími dětmi je toto jídlo velmi dobrá alternativa k domácí stravě.

Babybio večerní menu se prodává za 93 Kč, jedna porce tedy vychází na 46,50 Kč.


 


Komentáře

1 Petra Petra | 8. září 2015 v 14:25 | Reagovat

Já kupovanému "bio" moc nevěřím, dětem raději vše vařím, hotova jídla nekupuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama