Srpen 2015

Vibrační lehátko Bright Starts

29. srpna 2015 v 23:53 | Andrea |  Testované dětské potřeby
Vibrační lehátko od značky Bright Starts jsem koupila, když jsem čekala Alexe. Líbilo se mi vzhledově a bylo lehounké, velmi dobrá byla i cena - stálo asi 1200 Kč (před třemi roky).
Alexe jsme tam dávali více od chvíle, co držel pořádně hlavičku, do té doby jen občas (pro zpestření, aby pořád neležel) a s podhlavníčkem. Koupili jsme tento - viz foto) od značky Ben Bat a docela se nám osvědčil. Kromě lehátka jsme ho využili zejména v autosedačce.Sýr Apetito Béďa

29. srpna 2015 v 23:04 | Andrea |  Testovaná dětská výživa
Alexovi, přestože má mléčné výrobky moc rád, sýry nijak zvlášť nechutnají. Až na jednu výjimku a tou je sýr Béďa od značky Apetito.
Ten nám jednou poradila kamarádka, jejíž dceři moc chutnal. Alex ho jednou ochutnal a od té doby se po něm může utlouct.
Sýr se delá ve třech variantách - sýrové nitky, malé pareničky a sýrové tyčinky. Zkusili jsme všechny a největší úspěch měly a stále mají tyčinky. V balení (80 g) jsou celkem čtyři, zabalené každá zvlášť, což je super, díky tomu se dají nosit jednotlivě jako svačinka. V lednici máme neustále dvě až tři balení, protože Alex pravidelně sní dvě tyčinky za den.

Ušní sprej Vaxol

23. srpna 2015 v 21:08 | Andrea |  Testovaná dětská kosmetika
Říká se, že malým dětem se nemají čistit ouška vatovými tyčinkami, hrozí poškození bubínku a navíc pak prý dochází i ke zvýšené tvorbě mazu. Co tedy ale s tím, pokud se dítěti v ouškách tvoří mazu hodně? Já měla přesně tenhle "problém" s Alexem odmalinka. Naše pediatrička mi poradila ušní sprej Vaxol a o zkušenost s ním bych se ráda podělila.


Dětské nůžky na nehty

22. srpna 2015 v 22:16 | Andrea |  Testované dětské potřeby
Krátké a stručné hodnocení nůžek na nehty, na kterých není celkem moc co popisovat :-)
V podstatě chci jen poukázat na nůžky, o kterých si myslím, že jsou opravdu pohodlné a se kterými se mi dobře stříhají děti od miminka. Nůžek jsem zkusila více, respektive dva druhy klasických nůžek a dva druhy štípaček. Štípačky jsem zavrhla okamžitě, přestože byly značeny jako dětské, měly mohutné "čelisti" (nevím, jak správně pojmenovat tu štípací část:-)), na drobounkých prstíkách se mi s nimi nehty špatně chytaly a bála jsem se, že děti střihnu. Zklamaly mne i ty od mojí jinak oblíbené značky Tommee Tippee.
Klasické nůžky se mi zdály mnohem lepší, konkrétně jsem zkoušela značky Nuk (cena cca 70 Kč) a Chicco (cena cca 100 Kč).


Odrážedlo Mega Bloks CAT

22. srpna 2015 v 9:59 | Andrea |  Testované hračky
Dnes se podíváme na další odrážedlo, tentokrát z dílny Mega Bloks v designu CAT. Jak tak zjišťuji, odrážedla a různá vozítka se stávají mými oblíbenými tématy na hodnocení. Možná proto, že jich máme plný byt :-)))

Tohle je malá ukázka části vozového parku, aktuálně sídlící pod jídelním stolem.


Kdo by se chtěl podívat na minulé články, tak o plastových odrážedlech typu motorky jsem psala zde, o odrážedlu Lev značky Fisher Price zde a o vozítku Plasmacar zde.

Hrací dečka BrightStarts Taggies

17. srpna 2015 v 0:26 | Andrea |  Testované hračky
Když byl miminko Alex, neměl rád nic plyšového. Prostě ho to nezajímalo. Hrál si spíše s hračkami, které vydávaly nějaké zvuky a usínal zásadně při kojení. Změnilo se to až v osmi měsících, kdy dostal od dědy k vánocům plyšového pandu z Ikey. Když jsem hračku viděla, hned jsem ji odsoudila k neúspěchu - plyšová a ještě velká. Alex se do pandy ale úplně nepochopitelně zamiloval. Museli jsme ho tahat všude s sebou a usínal s pandou v objetí. Drží ho to dodnes a pandy už máme celkem čtyři...Labyrinty a bludiště v Loučni

14. srpna 2015 v 13:51 | Andrea |  Testované dětské atrakce
Minulý víkend jsme si udělali s dětmi výlet do Loučně. Ani jsme netušili, že tam vydržíme celý den :-)
Loučeň se nachází v okrese Nymburk, tedy kousek od Prahy. Je to malý městys, který by sám o sobě nebyl nijak zajímavý, kdyby se tam nenacházel pěkný zámek. Parkovat se dá buď přímo u zámku, nebo na náměstíčku před restaurací s cukrárnou, na obou místěch je to za 50 Kč. V restauraci mají slušný výběr jídel, v cukrárně točí dobrou zmrzlinu a uvnitř je zahrádka s dětským koutkem.
Barokní zámek Loučeň prošel v roce 2000 rozsáhlou rekonstrukcí a je opravdu moc pěkný. Tedy minimálně zvenku, dovnitř jsme s dětmi nešli, to by je ještě nebavilo.


Babybio večerní menu

11. srpna 2015 v 23:45 | Andrea |  Testovaná dětská výživa
Na eshopu Feedo jsem nedávno narazila na zajímavou novinku (alespoň pro mne) v oblasti dětské výživy.
Jedná se o hotová dětská jídla v bio kvalitě. Francouzská značka BABYBIO je nabízí ve dvou variantách - Večerní menu Neapolské těstoviny a Boloňské špagety s hovězím masem.
Protože stále hledám nějaké hotové jídlo, které by Alexovi chutnalo (abychom měli nějakou alternativu zejména na dovolenou), rozhodla jsem se Babybio vyzkoušet.
Alexe tedy potěšil už samotný balíček, který za mé asistence sám otevřel, vyndal obsah a šel si pohrát do krabice :-)Dětský volant do auta

6. srpna 2015 v 14:27 | Andrea |  Testované hračky
Většina kluků má ráda auta a láká je řízení. Alex miluje auta všeho druhu a do toho našeho leze pořád za volat, spouští stěrače, rádio, troubí atd.
Protože se mu volant a tlačítka, co dělají různé zvuky, moc líbí, hledala jsem, jestli neexistuje nějaký volant jako hračka.
Docela mne překvapilo, jak je výběr velký. Osobně mne nejvíce zaujal volant do auta, přišlo mi dobré, že by mohl Alex za jízdy řídit stejně jako já. Volant stál 290 Kč, což se mi zdálo celkem přiměřené.


Bezpečnostní pás do auta Be safe

5. srpna 2015 v 23:55 | Andrea |  Testované dětské potřeby
Už při prvním těhotenství jsem si pořídila bezpečnostní pás pro těhotné, konkrétně od značky Be safe. Pracovně jsem jezdila denně a někdy i delší cesty a chtěla jsem mít za volantem lepší pocit, že je dítě alespoň trochu chráněno. Navíc mi začal být relativně brzy po otěhotnění klasický pás přes břicho extra nepříjmený, což těhotenský pás perfektně vyřešil.
Co tedy vlastně bezpěčnostní pás pro těhotné je a jak funguje?