Červenec 2015

Crazy Bag

31. července 2015 v 13:32 | Andrea |  Testované dětské potřeby
K recenzi sedacího pytle mne přimělo včerejší asi hodinové blbnutí se synem na našem Crazy bagu. Když jsem ho před pár lety kupovala, netušila jsem, jaký bude mít úspěch. Tenkrát se mi moc líbil pytel FatBoy, ale dávat za něj pět tisíc se mi opravdu nechtělo. Na nějakém slevovém portále jsem náhodou objevila akci na Crazy Bag, tuším za nějakých 1400 Kč a tak jsem ho objednala. Po pravdě řečeno jsem pak z něj byla dost zklamaná, kvalit FatBoye opravdu nedosahuje. Je takový těžkotvárný, v žádné pozici pořádně nedrží, vůbec se nezformuje podle těla. V podstatě je to jen taková matrace na ležení. Možná by tedy pomohlo odsypat z něj nějaké kuličky, ale to se mi nikdy nechtělo - určitě by to pak bylo všude a pak by to byl další krám na skladování. Na ležení ovšem Crazy Bag špatný není, akorát je (ale to jsou samozřejmě všechny tyto pytle) absolutně neskladný a zabírá spoustu místa. Naštěstí máme velký obývák :-)Kojenecké mléko

30. července 2015 v 21:41 | Andrea |  Testovaná dětská výživa
Kojeneckých mlék jsme vyzkoušeli dost. Alex, totální závislák na mléku, se ve čtrnácti měsících sám odstavil (asi už toho pro něj nebylo dost), mléko ovšem nadále vyžadoval. Začala jsem tedy testovat, jaké mléko nám bude vyhovovat.
Jako první jsme zkoušeli Nutrilon. Ten se dobře připravoval a Alexovi chutnal, akorát mi na něm vadila cena. Vůbec nechápu, proč je proto ostatním mlékům tak předražený.Hrací ovečka

29. července 2015 v 22:44 | Andrea |  Testované hračky
V článku Hračky pro kojence jsem popsala první sérii oblíbených hraček mého mladšího syna Adriana.
Nyní naváži další hračkou, a sice hrací ovečkou, kterou Adrian zdědil po Alexovi. Protože i Alex jí měl moc rád a všude jsme ji s sebou tahali (hlavně přivázanou na kočárku), ovečka už je docela "jetá". Musím vymyslet, jak jí vyčistit, vyprat kvůli stroječku co má v sobě nejde.
Ovečka je z C&A, má označení baby club. Viděla jsem ale i hrací ovečky (případně jiná zvířátka) od jiných výrobců a myslím, že si budou hodně podobné. Jde hlavně o to, aby hrála nějakou příjemnou melodii a šla dobře natáhnout, Důležité je i to, za co se tahá, třeba ta naše má plastový kroužek, který dokáže krásně uchopit i malé dítě. Adrian si tedy ovečku ještě sám nenatáhne, ale baví ho kroužek chytat a tahat za něj, vydrží to dlouhé minuty a s ovečkou, která se přitom samozřejmě hýbe, si při tom povídá. Hrací melodie se mu moc líbí, vždycky se při ní krásně zklidní a poslouchá.
Když byl menší Alex, používali jsme ovečku skoro rituálně na spaní. Alexe jsem uložila do kočárku, natáhla ovečku a šli jsme na procházku. Většinou stačilo natažení dvakrát až třikrát zopakovat a Alex byl tuhý.
Takováto hrací hračka, která má ideálně i nějakou možnost uchycení (naše ovečka má například zezadu na hlavě dva šlahouny ze stejného materiálu, jako je ona sama a za ty jde krásně přivazovat) je opravdu moc šikovná - jak na zabavení dítěte, tak na uspávání.Mlíčko s kaší

27. července 2015 v 23:42 | Andrea |  Testovaná dětská výživa
Mlíčko s kaší je geniální vynález. Rychlé jídlo, které je vždy po ruce v praktickém balení (v dobře otvíratelné krabičce), s množstvím akorát na zasycení.
I složení je na hotový produkt poměrně slušné, mlíčko navíc neobsahuje přidaný cukr, za to je obohaceno vitamíny a je v něm i dost vápníku. Dá se pít teplé i studené a co je nejdůležitější - dětem chutná! A teď nemyslím jen těm mým - mlíčko si chválí i všechny mé kamarádky s malými dětmi.

Péče o dětskou pokožku

27. července 2015 v 18:33 | Andrea |  Testovaná dětská kosmetika
Po pravdě řečeno, nejsem žádný velký zastánce toho, pořád na děti něco "patlat", takže oleje, krémy a podobně minimalizuji. To, co používám, jsem už trochu načala v článku Levandulový olej.
Přidání slunečnicového oleje do koupele tedy pokožku krásně (lehce) promastí a není tak potřeba tělíčko ničím dalším natírat. Alespoň já to tak nedělám. Nutno ovšem podottknout, že ani příliš nepoužívám na koupání mýdlo. Adriánka koupu v koupacím kyblíku (o tom také určitě napíši) s trochou oleje, bez mýdla. Jednou týdně ho pak i namydlím, hlavně kvůli vláskům. Používáme dětská tekutá mýdla a šampóny. V nich nemám žádnou preferovanou značku, všechny mi přijdou na naše potřeby OK. Třeba nyní používám Garnier Ultra Doux KIDS, který moc pěkně voní po meruňkách.

Kufřík Trunki

27. července 2015 v 14:04 | Andrea |  Testované dětské potřeby
Kufřík Trunki nás zaujal svým zajímavým vzhledem a nápadem, spojit kufr a odrážedlo. Cena 1500 Kč byla tedy hrozná, ale co se dalo dělat, kufřík se nám prostě líbil. Dnes už se dá koupit levněji, například nyní ho mají na Mallu za necelých 1200 Kč.

My máme tento, včelku Bernarda:Odrážedlo s chodítkem Lev

26. července 2015 v 0:03 | Andrea |  Testované hračky
Minisérii testů odrážedel jsem začala plastovými odrážedly typu motorky. Nyní se postupně podíváme na dvě odrážedla typu 2v1, tedy odrážedla a chodítka.
Jako první si vezmu na paškál odrážedlo-chodítko, které máme už dlouho, půjčila nám ho kamarádka, když byl Alex malý. Máme ho u sebe ještě pořád a tak si s ním nejspíše pohraje i Adrian :-)
Jedná se o odrážedlo Lev od Fisher Price.


Osuška T-tomi

25. července 2015 v 23:40 | Andrea |  Testovaná dětská kosmetika
Balení osušek T-tomi (2 kusy) jsem Alexovi koupila, když byl malý. Bohužel jsem hned zahodila obal a pak nevěděla, od jakého jsou výrobce. Nedávno jsem na ně narazila na e-shopu www.prodeti.cz a tak jsem okamžitě koupila nové pro Adriana. Jsou totiž naprosto skvělé.

Antibakteriální gel a mýdlo Sanytol

25. července 2015 v 10:29 | Andrea |  Testovaná dětská kosmetika
Když jsem si domů z porodnice přivezla miminko, začala jsem řešit hygienu. Jak v tom kolotoči přebalování - kojení udržet ruce čisté? Nejvíce se mi osvědčily přípravky Sanytol, které nyní používám i s druhým synem. Na přebalovacím pultu mi vždy stojí antibakteriální gel s pumpičkou, takže si mohu hned po přebalení ruce vydezinfikovat a neřeším, jestli bych si neměla běžet do koupelny umýt ruce, než začnu malého oblékat.

Plastová drážedla

25. července 2015 v 0:39 | Andrea |  Testované hračky
Odrážedla typu "motorky" máme celkem tři. Nějak se nám sešla :-) Ale nijak to nevadí, alespoň má Alex u každé babičky jedno a tak nemusíme to naše pořád vozit s sebou.
Jinak se totiž bez odrážedla nehneme, Alex je na něm totiž naprosto závislý.
Jako první jsme měli toto od značky Yupee - viz foto níže. Model se jmenuje Enduro a dělá se ve dvou velikostech. To naše je "malé", s výškou sedadla 26 cm a nosností 25 kg (k mému překvapení ale uveze i mě :-)).