Vodní malování

19. července 2015 v 23:25 | Andrea |  Testované hračky
Dnes se podíváme na hračku, která je u nás momentálně hodně v kurzu.
Jedná se o takové plátno na malování vodou. Alexovi normální kreslení zatím nic neříká, čmárat po papíře ho baví vždy maximálně 10 sekund (po podlaze a skříňkách to vydrží o něco déle) a ani s omalovánkami to není o moc lepší. Voskovky, které má k dispozici, jsou všechny polámané a okousané a speciální úprava voskovek, která má být pro nejmenší děti - viz obrázek níže, je dobrá jen na to, aby se s ní třískalo o zem tak, až všechny ty pidivoskovky vypadají...Ještě že to stálo "jen" 40 Kč :-)Když jsem v papírnictví objevila omalovánky, na které se maluje čistou vodou, tak mně to zaujalo, minimálně tím, že by při malování Alex nemusel příliš zdevastovat byt. (Jedny omalovánky ovšem přijdou na cca 60 Kč a to je v nich jen pár obrázků.) Na zkoušku jsem dvoje omalovánky koupila, k nim dva štětce různé šířky a kelímek na vodu, který má víčko s malou dírkou, kterou se strká štětec. Ve své naivitě jsem se radovala, že takový kelímek Alex při malování nevylije. Haha...No nic, hlavně že ho to vodní malování baví!
Nedávno jsem objevila na internetu skvělý vynález - nikdy nekončící vodní malování. Je to takové plátno - podložka, na které se kreslí speciální fixou, která se plní vodou. Jakmile voda uschne, obrázek zmizí a může se kreslit znovu.
Prodává se hodně variant, viz odkaz.

My máme toto:


Vybrala jsem jí z toho důvodu, že má více funkcí, kromě kreslení hraje i melodie a vydává zvuky zvířat. A Alex zvučící hračky prostě miluje. Kromě toho je součástí i malé pryžové "puzzle", různé tvary, které se dají obkreslovat a bloček s tipy na kreslení - třeba co všechno se dá dokreslit k trojúhelníku a tak.
Samotné plátno na kreslení je rozdělené na tři části, které jsou různě podbarvené, takže i když se kreslí jen vodou, jsou obrázky barevné.

Pro ilustraci to vypadá takto:A jak voda usychá, obrázky postupně mizí:Tak tohle tedy baví Alexe hodně. Buď si čmárá nějaké klikyháky sám, nebo se dívá na mé mistrovské malby (jedno z mých vrcholných děl je na obrázku výše), které umně komentuje. Nejkošatější popis zní: "Au-to. kola."
Když ho přestane bavit kreslení, tak bouchá do obrázků a tancuje na melodie. Už to dovedl k dokonalosti tak, že se ani nemusí sehnout, aby si něco zmáčknul, udělal si z toho takové to šlapací piáno a po obrázcích poskakuje.
Podložka zatím drží bez úhony.

Toto tedy hodnotím jako dobrý kup, dávám 9 bodů z deseti. Jeden bod srážím za to, že jsem si teď všimla, že z kreslící vody občas ukapává větší množství vody, takže při kreslení je "malba" rozpitá. Možná je to ale tím, že Alex na fixu příliš tlačí a tak ji trochu pochroumal.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama