Plastová drážedla

25. července 2015 v 0:39 | Andrea |  Testované hračky
Odrážedla typu "motorky" máme celkem tři. Nějak se nám sešla :-) Ale nijak to nevadí, alespoň má Alex u každé babičky jedno a tak nemusíme to naše pořád vozit s sebou.
Jinak se totiž bez odrážedla nehneme, Alex je na něm totiž naprosto závislý.
Jako první jsme měli toto od značky Yupee - viz foto níže. Model se jmenuje Enduro a dělá se ve dvou velikostech. To naše je "malé", s výškou sedadla 26 cm a nosností 25 kg (k mému překvapení ale uveze i mě :-)).
Alex ho dostal od dědy k prvním vánocům, to mu bylo osm měsíců a samozřejmě ještě nechodil. I přesto se ale odrážedlo okamžitě stalo dárkem číslo jedna (druhým favoritem pak byla plyšová panda z Ikey). O ostatní dárky už neprojevil sebemenší zájem. Alexovi se moc líbilo, když mohl na motorce sedět a byl naprosto nadšený, když jsme ho vozili. Když mu nikdo nepomohl do sedla, povalil alespoň odrážedlo na zem a točil si kolečky.
Protože je odrážedlo hodně nízké, poměrně rychle se na něm naučil jezdit, tuším, že mu bylo nějak přes rok. Baví ho dodnes, i když už je na něj dost malé.
Kdyby odrážedlo hodnotil Alex, dá mu určitě šest hvězdiček z pěti, je to rozhodně jedna z jeho top hraček.
Já ho ovšem hodnotím také vysoko, za tu cenu (cca 350 Kč) prostě nemá chybu. Design je poměrně povedený, odrážedlo je stabilní, bez jediné závady přežilo poměrně nešetrné zacházení a denodenní používání, rozvor zadních kol je poměrně úzký, takže se na něm dá opravdu dobře odrážet (narozdíl od odrážedla Cross, o kterém budu psát dále).
Myslím, že takovéto plastové odrážedlo by nemělo chybět ve výbavě žádnému dítěti a konkrétně tohle je prostě super.

Odrážedlo číslo dvě už mne tolik nenadchlo. Jedná se o model Teddies Cross s cenou téměř 500 Kč. Toto odrážedlo je vyšší, výška sedla je 28 cm a doporučený věk dítěte od 18 měsíců.


Kromě výšky je hlavní rozdíl v rovných řidítkách a ve čtyřech kolech, která jsou navíc se vzorkem. Kvůli nim tomuto odrážedlu říkám traktor.
A proč mne nenadchnul? Tak zaprvé, ten vzorek sice vypadá zajímavě, odrážedlo je "jiné". Ale kromě zajímavého designu je to spíše kontraproduktivní - vzorek dělá větší hluk a samozřejmě má větší valivý odpor, takže to prostě a jednoduše moc nejede. Největším mínusem pak je to, že rozvor zadních kol je poměrně široký a kola mají navíc na boku takové výstupky (asi opět kvůli designu). Když se dítě odráží, musí hodně roztahovat nohy, nebo bude neustále na zadní kola a hlavně na ty výstupky narážet. Alex na něm u babičky jezdí, protože odrážedla prostě zbožnuje, ale třeba při jízdě po zámkové dlažbě (nebo jakémkoliv jiném povrchu, než je hladký asfalt) je to i pro něj utrpení. Když si může mezi odrážedly vybrat, zůstane tohle vždycky na ocet.
Traktor je tedy pěkný, ale nepraktický.


Odtážedlo číslo tři je odrážedlo, které máme doma, a na kterém jezdí Alex nejčastěji, musíme mu ho s sebou vozit i na všechny výlety. Říká mu "torka", což je jeho výraz pro motorku a nejraději by na něm strávil celý den.
Vsadili jsme u něj na jistotu a koupili stejnou začku, jako je odrážedlo číslo jedna - tedy Enduro Yupee, akorát ve variantě "velké". Torka má výšku sedadla cca 31 cm, což je pro dvouleté dítě úplně optimální.
Alex jí opět pořádně nakládá, jezdí s ní i přes kameny, z a na obrubník a snaží se i ze schodů (samozřejmě s dopomocí, i když by byl schopný se z nich spustit sám) a Torka zatím nejeví nejmenší známky opotřebení (kromě špinavých a odřených koleček).


Jako další odrážedlo máme pro Alexe připravený FirstBike, ale asi s ním budeme muset ještě chvíli vydržet, zatím ho vůbec nezajímá a odmítá se vzdát Torky.Obě odrážedla Yupee Enduro bych ohodnotila plným počtem bodů, tedy 10.
Traktor Cross dostává pouze 6 bodů.

Testovaná odrážedla si u nás můžete na vyzkoušení zapůjčit. Více na www.prubnihracku.cz.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama