O co tady jde?

19. července 2015 v 0:02 | Andrea |  O nás
"Prubni hračku" je nápad, který se mi vylíhnul v hlavě na mateřské dovolené. Byla jsem doma zavalena potřebami a hračkami pro své dva syny a říkala si, jaká je škoda, že jsou některé skoro nevyužité. A že je vlastně hloupé, spoustu těch věcí kupovat, když je člověk potřebuje jen krátkou dobu. A s kolika hračkami jsem se do vkusu syna netrefila a tak se někde zapomenuté válí. Říkala jsem si, že by bylo fajn, moct si někde jednoduše dětské vybavené půjčit na tu dobu, co je potřeba, nebo si půjčit nějakou hračku a vyzkoušet, zda by o ní děti vůbec měly zájem. Hledala jsem tedy na internetu, zda někdo takové služby poskytuje a zjistila, že je toho strašně málo. Pár prodejen nabízí zápůjčky pro své zákazníky a nabízí jim pak za to slevu na nákup a pár jedinců zkouší půjčovat nejspíše to, co má doma. Mě ta nabídka neuspokojila, sortiment je strašně slabý a všude v podstatě to samé - cestovní postýlka, nosítko na dítě, monitor dechu.
Přitom když se kouknu do zahraničí, tak tam je půjčování dětského vybavení a hraček úplně bežné.
Tak proč to nejde u nás?


Rozhodla jsem se, že odpověď na tuto otázku získám tak, že to prostě zkusím. "Otevřu" si vlastní půjčovnu a vyzkouším, jestli jsem úplně mimo, nebo to pro někoho bude zajímavé.
Je mi naprosto jasné, že to není žádný super podnikatelský záměr a že na tom nezbohatnu :-)
Momentálně mi bude úplně stačit, když uvidím, že to má smysl a někomu to pomůže a mě se alespoň pokryjí náklady.
Web www.prubnihracku.cz už je v provozu, stejně tak jako facebookové stránky.

Proč tedy ještě blog?
Blog souvisí s mým nápadem číslo dvě. Ano, i pro mě je docela překvapivé, že i na mateřské, kdy si většinou připadám poměrně dementně, jsem schopná dostat nějaký nápad a ještě ho rozvíjet.
Ten nápad je takový, že když už mám doma spoustu věcí a další budou zcela jistě ještě přibývat, mohla bych o nich psát jakési recenze. Moji synové jsou výborní testeři toho, co se dá jak využít a jakou to má výdrž a mě už toho prošlo pod rukama také hodně. Někomu snad tyto informace pomůžou vyznat se alespoň trochu v tom nepřeberném množství věcí pro děti, které na nás útočí ze všech stran. Někoho to třeba inspiruje v tom, co může být zajímavé pro děti ve věku těch mých (viz článek Testeři) a co naopak moc nefunguje.
Takže web je půjčovna a blog na naše zkušenosti v duchu "prubni hračku". Budu tedy psát o všem, co už jsme prubli.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama