Mlíčko s kaší

27. července 2015 v 23:42 | Andrea |  Testovaná dětská výživa
Mlíčko s kaší je geniální vynález. Rychlé jídlo, které je vždy po ruce v praktickém balení (v dobře otvíratelné krabičce), s množstvím akorát na zasycení.
I složení je na hotový produkt poměrně slušné, mlíčko navíc neobsahuje přidaný cukr, za to je obohaceno vitamíny a je v něm i dost vápníku. Dá se pít teplé i studené a co je nejdůležitější - dětem chutná! A teď nemyslím jen těm mým - mlíčko si chválí i všechny mé kamarádky s malými dětmi.

Máme vyzkoušené mlíčko dvou výrobců - Hami a Nestlé. Jako první ochutnal Alex rýžovou příchuť a už u ní zůstal. Chutná mu nejvíce a já jsem za to ráda, je to pro mě lepší alternativa, než mlíčka s přidanými umělými příchutěmi.
Alex tyto mlíčka pije zhruba od šestého měsíce a s chutí si je dá i dnes, ve dvou letech. Bereme je s sebou na delší výlety, nebo dovolené. Když byl Alex menší, dostával je také občas před spaním, nebo když byl u babičky na hlídání.
Jedinou nevýhodou tohoto mlíčka je cena - standardně se cena balení o dvou krabičkách pohybuje kolem 50 Kč, občas je v nějaké akci za 45 Kč.

Mlíčko od Nestlé je o něco levnější - dá se sehnat i za 40 Kč. A jak tak koukám, moc pěknou cenu - 30 Kč za balení teď nabízí e-shop Feedo. Od Nestlé kupujeme také nejvíce mlíčko rýžové, medové ale také není špatné.


Pokud by mlíčka hodnotil čistě podle chuti Alex, vyhrálo by na plné čáře Hami. U Nestlé se občas stane, že ho ani nedopije celé, zatímco mlíčko od Hami by si klidně i přidal.

Teď jsem na zkoušku objednala mlíčko s kaší na noc značky Alete, kterou vyrábí také Nestlé. U nás jsem toto mléko v obchodě ještě prodávat neviděla, asi je určené jen pro německý trh. Já ho koupila na e-shopu, který si evidentně většinu sortimentu z Německa dováží. Toto mléko je v balení 2 x 200 ml a prodává se za 45 Kč.
Mléko je chuťově moc dobré, sama jem ho ochutnala. Takové smetanové, opravdu příjemná chuť. Akorát je hodně husté, když jsem ho nalila do lahvičky se savičkou (ze které Alex stále pije mléko nejraději), vůbec nešlo pít. Takže tohle je mléko jen do hrnečku. A těch 200 ml je naprosto dostatečné množství, mléko je tak hutné, že opravdu zasytí.
Na klidnou noc bez buzení hladem ideální.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama