Kojenecké mléko

30. července 2015 v 21:41 | Andrea |  Testovaná dětská výživa
Kojeneckých mlék jsme vyzkoušeli dost. Alex, totální závislák na mléku, se ve čtrnácti měsících sám odstavil (asi už toho pro něj nebylo dost), mléko ovšem nadále vyžadoval. Začala jsem tedy testovat, jaké mléko nám bude vyhovovat.
Jako první jsme zkoušeli Nutrilon. Ten se dobře připravoval a Alexovi chutnal, akorát mi na něm vadila cena. Vůbec nechápu, proč je proto ostatním mlékům tak předražený.
Koukali jsme po jiné alternativě a narazili na Bebu od Nestlé. To byl bohužel úplný propadák, Alexovi vůbec nechutnala a přestože mléko miluje, Bebu pít odmítl. Jako další přišel na řadu Hipp a ten se zase vůbec nezdál mě. Byl nějaký divně masný, hrozně špatně se mi po něm myly lahvičky, mastnota se na nich držela jak klíště. Navíc se mi zdálo, že moc nezasytí, Alex měl po chvíli zase hlad.


Protože mám dobré zkušenosti se značkou Babylove z DM drogerie, zkusili jsme i mléko této značky. Cena je dobrá, chuťově asi také v pořádku - Alex si nestěžoval :-) Mléko bylo dobře rozpustné, nehrudkovalo.
Asi bychom s ním pokračovali nadále, kdybych na jedné akci nedostala vzorek Sunaru i s výkladem, že snad jedině Sunar se dělá z kvalitního plnotučného mléka, zatímco většina ostatních mlék se dělá z mléka odtučněného. To mne zaujalo a tak jsem dala vzorek Alexovi ochutnat. Doslova ho vdechnul. Tak jsem koupila celou krabici a od té doby desítky dalších. Alexovi prostě hrozně chutná a tak mu ho dávám i teď, v jeho dvou letech (jednu lahvičku denně).
Balení v papírové krabici a sáčkách není tak praktické jako v dóze, ale zvykli jsme si na to celkem rychle. Akorát po jedné zkušenosti s mlékem rozsypaným v kufru se už nespoléháme na zavřenou krabici, ale načaté sáčky důkladně gumičkujeme :-) Sunar se krásně a rychle rozpouští a pěkně zasytí. Osobně jsem ho ochutnala a musím říct, že má příjemnou, trochu nasládlou chuť. Kromě balení snad jediné malé mínus - docela hodně pění, je royhodně lepší rozmíchat ho lžičkou, než protřepávat lahvičku.Jinak jsem po roce začala dávat Alexovi i kravské mléko. Nejdříve jen trochu, kvůli možným alergiím, pak už čtvrtlitrové lahvičky. Kupuji jedině plnotučné čerstvé mléko v lahvi, nejlepší je Selské, to, co rozváží bučící dodávka. Oběma nám chutná moc :-)
 


Komentáře

1 Onisa Onisa | 18. listopadu 2016 v 10:30 | Reagovat

Dětská výživa, která je plná užitečných látek, ale především dětem chutná:

http://www.eandilek.cz/detska-vyziva/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama