Hrací ovečka

29. července 2015 v 22:44 | Andrea |  Testované hračky
V článku Hračky pro kojence jsem popsala první sérii oblíbených hraček mého mladšího syna Adriana.
Nyní naváži další hračkou, a sice hrací ovečkou, kterou Adrian zdědil po Alexovi. Protože i Alex jí měl moc rád a všude jsme ji s sebou tahali (hlavně přivázanou na kočárku), ovečka už je docela "jetá". Musím vymyslet, jak jí vyčistit, vyprat kvůli stroječku co má v sobě nejde.
Ovečka je z C&A, má označení baby club. Viděla jsem ale i hrací ovečky (případně jiná zvířátka) od jiných výrobců a myslím, že si budou hodně podobné. Jde hlavně o to, aby hrála nějakou příjemnou melodii a šla dobře natáhnout, Důležité je i to, za co se tahá, třeba ta naše má plastový kroužek, který dokáže krásně uchopit i malé dítě. Adrian si tedy ovečku ještě sám nenatáhne, ale baví ho kroužek chytat a tahat za něj, vydrží to dlouhé minuty a s ovečkou, která se přitom samozřejmě hýbe, si při tom povídá. Hrací melodie se mu moc líbí, vždycky se při ní krásně zklidní a poslouchá.
Když byl menší Alex, používali jsme ovečku skoro rituálně na spaní. Alexe jsem uložila do kočárku, natáhla ovečku a šli jsme na procházku. Většinou stačilo natažení dvakrát až třikrát zopakovat a Alex byl tuhý.
Takováto hrací hračka, která má ideálně i nějakou možnost uchycení (naše ovečka má například zezadu na hlavě dva šlahouny ze stejného materiálu, jako je ona sama a za ty jde krásně přivazovat) je opravdu moc šikovná - jak na zabavení dítěte, tak na uspávání.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama